ΕΠΙΛΕΞΙΜΟΤΗΤΑ ΚΕΝΤΡΟΥ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗΣ

Πληροφορίες, απαντήσεις σε ερωτήσεις και απορίες για το Πρόγραμμα Επιδότησης Υφιστάμενων επιχειρήσεων των κλάδων Μεταποίησης, Εμπορίου, Υπηρεσιών και Τουρισμού.

Συντονιστές: panos, flora

ΕΠΙΛΕΞΙΜΟΤΗΤΑ ΚΕΝΤΡΟΥ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό lazos » Πέμ Οκτ 29, 2009 6:40 pm

καλησπερα και συγχαρητηρια για το forum σιγουρα θα βοηθησει πολυ κοσμο
ειμαι ιδιοκτητης μιας επιχειρησης σε ιδιοκτητο κτηριο με Κ.Α.Δ 56301012 κεντρο διασκεδασης .θα ηθελα να μαθω αν μπορω να επιδοτηθω και επισησ τη συμβουλη σας για μελλοντικα προγραματα επιδοτησης
lazos

Re: ΕΠΙΛΕΞΙΜΟΤΗΤΑ ΚΕΝΤΡΟΥ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό panos » Παρ Οκτ 30, 2009 9:18 am

lazos έγραψε:καλησπερα και συγχαρητηρια για το forum σιγουρα θα βοηθησει πολυ κοσμο
ειμαι ιδιοκτητης μιας επιχειρησης σε ιδιοκτητο κτηριο με Κ.Α.Δ 56301012 κεντρο διασκεδασης .θα ηθελα να μαθω αν μπορω να επιδοτηθω και επισησ τη συμβουλη σας για μελλοντικα προγραματα επιδοτησης

Αγαπητέ φίλε μας,

Δυστυχώς τα κέντρα διασκέδασης, bar, clubs και λοιπά καταστήματα συνήθως εξαιρούνται από τις επιδοτήσεις.
Από αυτά που βλέπεις στους επιλέξιμους κωδικούς σε αφήνει το πρόγραμμα εκτός αλλά αυτό συμβαίνει στο 99% των προγραμμάτων.
Δεν ξέρω το δικό σου κατάστημα αλλά συνήθως τα κέντρα διασκέδασης είναι 2-3 ειδών:
α)Κέντρο διασκέδασης με ζωντανή μουσική χωρίς φαγητό, οπότε εκεί δεν μπορεί να γίνει κάτι.
β)Κέντρο διασκέδασης με ζωντανή μουσική με φαγητό οπότε διερευνούμε την περίπτωση να "παίξουμε" με τον ΚΑΔ εστιατορίου.
γ)Κέντρο διασκέδασης που είναι αμιγώς bar-club, οπότε ως "ποτάδικο" θα εξαιρείται όπως το (α).

Οι επιδοτήσεις θεωρούν ότι ανήκετε στη "νύχτα", λειτουργείτε μόνο τις νυχτερινές ώρες και άρα ... δεν επιδοτείστε (παραθέτω την ιδέα - δεν την ασπάζομαι κιόλας).
Πιστεύω να ήμουν σαφής και ευελπιστώ να μπορούμε να σε βοηθήσουμε τελικά.
Εικόνα

Πάνος Παναγιωτόπουλος
http://www.pandp.gr
panos

Δημοσίευσηαπό lazos » Παρ Οκτ 30, 2009 7:29 pm

Οχι δεν σερβιρω φαγητο και την αδεια κεντρου διασκεδασης την πηρα για να μην εχω προβληματα με αστυνομια για ωραριο μουσικης και λοιπα.Λειτουργω σαν μπαρ απο το 1998 με μικρα μουσικα σχηματα , καραοκε.κρητικες βραδιες και αλλα διαφορα happenings.Θα ηθελα να ξερω πωσ μπορω να αλλαξω τον Κ.Α.Δ σε καποιον που να ειναι επιλεξιμος αφου στην πραγματικοτητα δεν ειμαι κεντρο διασκεδασης αλλα περισοτερο( κεντρο ψυχαγωγιας κ.α.δ 9329)
lazos

Δημοσίευσηαπό lazos » Δευτ Νοέμ 02, 2009 8:35 pm

καλησπερα και παλι και ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση οταν λετε οτι μπορουμε να παιξουμε με τον Κ.Α.Δ τι εννοειτε αφου η αδεια λειτουργιασ ειναι ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗΣ? υπαρχει τροποσ να αλλαξω Κ.Α.Δ και αν ναι τι πρεπει να κανω?και παλι ευχαριστω
lazos

Δημοσίευσηαπό flora » Τετ Νοέμ 04, 2009 3:29 pm

Αγαπητέ φίλε,
αν γινόταν αλλαγή του Κ.Α.Δ., θα έπρεπε να γίνει και αλλαγή της άδειας λειτουργίας της επιχείρησής σου, κάτι που ίσως έκανε τα πράγματα λίγο πιο πολύπλοκα καθώς θα πρέπει να προσθέσεις και τη δραστηριότητα αυτή του εστιατορίου...
Η καλύτερη λύση για την περίπτωση αυτή θα ήταν να περιμένεις καθώς πρόκειται να ανοίξουν επόμενα προγράμματα που μπορεί να σε συμπεριλάβουν..
Για οτιδήποτε νεότερο θα ενημερώνεσαι από το forum.
flora

Επιστροφή στο ΠΕΠ 2009 ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗ-ΕΜΠΟΡΙΟ-ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ-ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες